Geleneksel Sigortalara Karşı PTCler

October 26, 2018

hakkında en son şirket haberleri Geleneksel Sigortalara Karşı PTCler

Geleneksel Sigortalara Karşı PTCler

Sigortalar ve PTC'lerin her ikisi de aşırı akım koruma cihazlarıdır, ancak her biri kendi benzersiz çalışma karakteristiklerini ve faydalarını sunar. İki teknoloji arasındaki farkları anlamak, uygulamaya bağlı olarak seçimde seçimi kolaylaştırmalıdır

.

En belirgin fark, PTC'lerin otomatik olarak sıfırlanabilir olmasıdır, ancak geleneksel Sigortalar açıldıktan sonra değiştirilmeleri gerekir. Bir sigorta, çoğu benzer aşırı akım olayından sonra akım kritik akışını (kritik uygulamalarda istenebilecek) tamamen durdurabilse de, PTC'ler, aşırı durumlar hariç, denklemin çalışmasını mümkün kılmaya devam eder.

Otomatik olarak sıfırlandıkları için birçok devre tasarımcısı, aşırı akım olaylarının sık sık meydana gelmesi beklenen ve düşük garanti ve servis maliyetleri, sabit sistem çalışma süresi ve / veya kullanıcı şeffaflığının yüksek olduğu durumlarda PTC'leri seçer. Ayrıca, erişimi zor olan devrelerde veya uzaktaki yerlerde de seçilirler, sigorta değişimi zor olabilirdi.

PTC'leri ve sigortaları birbirinden ayıran dikkate alınması gereken başka çalışma özellikleri vardır ve ayrıca son uygulamada kullanılmadan önce cihaz performansını test etmek ve doğrulamak en iyisidir.

PTC'lere karşı geleneksel sigortalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.