Varistöre Genel Bakış

September 6, 2018

hakkında en son şirket haberleri Varistöre Genel Bakış
Güvenilir çalışmayı sağlamak için, geçici voltaj baskılaması tasarım sürecinin erken aşamalarında göz önünde bulundurulmalıdır. Elektronik bileşenler, sokak elektrik geçişlerine karşı giderek daha hassas olduklarından, bu karmaşık bir görev olabilir. Tasarımcı, geçici tehdit türlerini tanımlamalı ve ürün ajansı norm ve standartlarını karşılarken hangi uygulamaların gerekli olduğunu belirlemelidir.

Varistörler, geçici aşırı gerilim koruması için ön hat çözümü olarak giderek daha fazla kullanılmaktadır. Littelfuse, tasarımcıya uzmanlık sunar ve aralarından seçim yapabileceğiniz en geniş devre koruma teknolojisini sunar.

JULUN varistörleri, çok çeşitli uygulamalara hizmet etmek için çeşitli formlarda mevcuttur. Seçenekler arasında küçük elektronik uygulamalar için ultra küçük yüzeye monte çok katmanlı baskılayıcı (MLV) cihazları ve küçük makinelerin, güç kaynaklarının ve bileşenlerin korunması için geleneksel orta sınıf metal oksit varistörleri (MOV) ve eksenel metal oksit varistörleri bulunur. Littelfuse ayrıca endüstriyel uygulamalar için daha büyük terminal monteli MOV'lar da sunar.

JULUN ürün hattında daha yeni bir yenilik olan MLV'ler geçici voltaj spektrumunun belirli bir bölümünü ele almaktadır - enerji seviyesi düşük olsa da, ESD'den gelen geçici akımlar, endüktif yük değiştirme ve hatta yıldırım dalgalanma kalıntılarının ulaşabileceği devre kartı seviyesi ortamı duyarlı tümleşik devreler. Bu olayların her biri bir ürünün Elektromanyetik Uyumluluğuna (EMC) veya bunun hasara veya arızaya neden olabilecek geçici durumlara karşı bağışıklığı ile ilgili olabilir.

JULUN, yüksek veri hızları için MHS Serisi ESD Baskılayıcı, en geniş uygulama aralığını destekleyen ML Serisi, filtre işlevlerini sağlarken ESD için amaçlanan MLE Serisi, 1206 ve 0805 yongasında MLN Serisi Quad Array dahil olmak üzere beş farklı MLV sürümü sunar ve otomotiv elektronik sistemlerinde bulunan belirli geçici durumlar için karakterize edilen AUML Serisi.

Yüzeye monte edilebilir MOV (Metal Oksit Varistor) cihazları, SMT montaj işleminde gümrük işlemlerini kolaylaştırır ve PCB alanı sınırlama sorununu çözer. Yeniden akar ve dalga ile çözünebilirler ve CH, SM7, SM20, MLE, MHS, ML ve MLN serilerini içerirler.

Geleneksel radyal delikli MOV (Metal Oksit Varistör) cihazları 5 mm, 7 mm, 10 mm, 14 mm, 20 mm ve 25 mm çaplarında mevcuttur. Çok çeşitli uygulamalar için voltaj dalgalanma koruması sağlamak için uygundurlar ve C-III, iTMOV, LA, TMOV, RA, UltraMOV, UltraMOV25S ve ZA serilerini içerir.

Çıplak disk varistörleri, endüstriyel yüksek enerjili elemanlardır. Müşteriler tarafından istenen benzersiz elektrik teması veya paketleme yöntemleri gerektiren özel uygulamalar için tasarlanmıştır. CA Serisi geçici dalgalanma baskılayıcıları, müşteri tarafından sağlanan benzersiz elektriksel temas veya paketleme yöntemleri gerektiren özel uygulamalar için tasarlanmış endüstriyel yüksek enerjili disk varistörleridir (MOV).

Termal koruyucu Metal Oksit Varistörleri (TMOV'ler) UL 1449'un anormal aşırı voltaj gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Özel veya pahalı montaj işlemlerine ihtiyaç duymadan dalga lehimli olabilirler ve iTMOV, TMOV, TMOV25S ve TMOV34S serilerini içerirler.

Endüstriyel yüksek enerji varistörleri, normal MOV'lardan (Metal Oksit Varistörleri) çok daha yüksek bir dalgalanma ve enerji derecesi sağlar ve ayrıca farklı montaj taleplerine veya koşullarına uyacak çeşitli terminallere sahiptir. Bunlar, BA, BB, CA, DA, HA, HB34, HC, HF34, HG34, TMOV34S, UltraMOV25S, C-III, FBMOV ve TMOV25S serilerini içerir.

Özel MOV'lar (Metal Oksit Varistörleri) benzersiz formda mevcuttur ve çeşitli voltaj aralığına ve dalgalanma özelliklerine sahiptir. C-III, FBMOV, MA ve RA serilerini içerirler.

Entegre varistörler, entegre termal olarak aktif hale getirilmiş bir elemanı olan 40kA varistör yapı bloğundan (MOV) oluşur. Bu cihazlar UL tarafından bağımsız bir Tip 1 SPD olarak tanınır.

JULUN FBMOV Serisi termal korumalı ve Parçacıklı Olmayan varistör, devre korumada yeni bir gelişmedir. Anormal aşırı voltaj, sınırlı akım koşulları nedeniyle aşırı ısınma durumunda açılmak üzere tasarlanmış entegre termal olarak aktif eleman içeren bir 40kA varistör yapı bloğundan (MOV) oluşur.